ПН - ПТ 8.00 - 19.00

СБ. 9.00 - 18.00

НД. Вихідний

(044) 426 92 57

Анальна тріщина — фото №1
04 вер

Анальна тріщина

Анальна тріщина – це дефект у вигляді тріщини у задньому проході. Тріщини класифікуються за різними формами: прямі, овальні або трикутні. Розмір тріщини варіюється у таких показниках: довжина до 2 см, ширина від 2 до 5 мм, глибина від 2 до 3 мм. Тим не менш, навіть маленький розмір тріщини може завдавати серйозного дискомфорту і супроводжуватися гострими симптомами. Для правильної діагностики рекомендуємо не відкладати візит та звернутися до проктолога у Києві. Бо якщо своєчасно не позбутися цієї проблеми, захворювання перейде у статус хронічного і згодом виникнення фіброзного поліпа.

Симптоматика анальної тріщини

 • Гострі болючі відчуття при випорожненні кишечника. Біль може тривати від 3 до 60 хв. Під час дефекації можуть виникнути відчуття, схожі на розрив або поріз;
 • Після випорожнення кишечника в калі може бути кров;
 • Виникнення шкірного поліпа (невеликий горбок на шкірі) поряд з анальною тріщиною, означає, що анальна тріщина вже в хронічній стадії (тріщина, що не заживає, більше 9 тижнів);
 • Кровотеча під час процесу випорожнення кишечника;
 • Спазми кільцеподібного м'яза анусу, які супроводжуються болем.

Якщо у вас присутні дані симптоми рекомендуємо негайно пройти обстеження у лікаря проктолога, який зможе підібрати грамотне лікування і виявити чи не є проблема причиною іншого захворювання ректуму (включаючи і онкологічні).

Причини виникнення анальних тріщин

 • Поганий кровообіг у зоні розташування ануса, через малорухливий спосіб життя;
 • Отримана травма анального каналу;
 • Патологія чи фізіологічна особливість структури ректуму;
 • Хвороби шлунково-кишкового тракту (виразка, гастрит, цироз, коліт тощо);
 • Наявність гемороїдальних вузлів;
 • Наявність патологій нервової системи, що викликають спазми в анальному отворі.

Діагностика
Діагностика може бути проведена при візуальному огляді проктологом, проте якщо пацієнт відчуває хворобливі відчуття та спазматичні скорочення у сфінктері, така діагностика буде скрутною, для точності постановки діагнозу можуть бути додатково використані такі типи обстеження: аноскопія, колоноскопія, лабораторні методи.

Висока точність діагностичних досліджень потрібна для швидкого та ефективного лікування анальної тріщини, виключивши всі ризики виникнення ускладнень.

Як можна вилікувати анальні тріщини?
Розглянемо кілька способів лікування анальної тріщини, використовуючи тільки щадні та сучасні методики:

 1. Радіохвильова хірургія. Один із найпопулярніших методів, оскільки відрізняється високою ефективністю та безболісністю. Лікування даним методом відбувається у мінімальні терміни та ризики ускладнень знижуються до 0. Період реабілітації відбувається легко та швидко.
 2. Лазерна хірургія Застосовуючи інноваційне обладнання відбувається вплив променем лазера на патологічну слизову оболонку зберігаючи здоровими прилеглі поряд ділянки. Цей спосіб операції проходить повністю бескровно. Процедура займає 15-20 хвилин.
 3. Хірургічне лікування. Під час операції відбувається висічення тріщини для позбавлення від нерівностей, які виступають у ролі перешкоди для затягування ранки.

У клініці Леомед працюють одні з найдосвідченіших проктологів Києва, які призначають найоптимальніший спосіб лікування для кожного пацієнта. У медичному центрі використовується лише сучасна медична техніка, найкращі методики та лікарські препарати. На вас чекають комфортні умови, чуйність персоналу клініки та поважне ставлення до вашого здоров'я.

Почніть лікування зараз

Ваше ім'я
E-mail
Номер телефону