ПН - ПТ 8.00 - 19.00

СБ. 9.00 - 18.00

НД. Вихідний

(044) 426 92 57

Геморой у дітей: причини, симптоми, лікування — фото №1
25 сер

Геморой у дітей: причини, симптоми, лікування

Існує думка, що на геморой хворіють лише дорослі або навіть літні люди. Насправді ж ця вельми неприємна недуга може розвиватися в будь-якому віці. У деяких випадках гемороїдальний вузлик формується у дитячому віці, доставляючи біль та дискомфорт малюкові. А відрізняється двома типами захворювання:

 1. Внутрішній тип. Шишечки розташовуються у прямій кишці і випадають із заднього проходу після дефекації.
 2. Зовнішнього типу. Гемороїдальні вузли з'являються навколо ануса.

Головне, що мають зробити батьки у разі виявлення у дитини таких шишечок, – це звернутися за медичною допомогою. Самостійне лікування може лише посилити перебіг хвороби, спровокувати крововтрату або спричинити небезпечні ускладнення.

Геморой у дитини: причини виникнення

Гемороїдальна хвороба зустрічається у дітей різного віку, зокрема до 1 року. До негативних факторів, що провокують розвиток недуги, належать:

 • Неправильне харчування. Часто через незбалансоване харчування порушується мікрофлора кишечника. Через порушення в системі живлення калові маси стають твердішими, через що збільшується приплив крові до судин анального отвору.
 • Тривалі закрепи. Це провокує збільшення та пошкодження гемороїдальних вузликів.
 • Постійний плач. Через тривалий плач піднімається тиск усередині черевної порожнини, що викликає проблеми з дефекацією.
 • Вроджена патологія гемороїдальних судин. Патологія трапляється рідко.

У старших дітей, у тому числі підлітків, головною причиною розвитку геморою, як правило, стає малорухливий спосіб життя. Кількість дітей з цією недугою тільки збільшується. Пов'язано це з тим, що багато підлітків проводять час не за іграми на вулиці, а сидячи за комп'ютером чи телефоном. Тому завдання батьків - простежити, щоб дитина якомога більше рухалася і не засиджувалася довго на одному місці.

Перші ознаки геморою у дітей

Довгий час навіть самий спостережливий батько може і не здогадуватися про проблеми зі здоров'ям свого чада. Справа в тому, що геморой довгий час ніяк не проявляє себе, через що клінічна картина відсутня. На першій стадії розвитку недуги малюк відчуває певний дискомфорт та незначні болі, що з'являються під час дефекації. А гемороїдальні вузли помітні лише за зовнішнього типу захворювання. Яскраво виражені симптоми виникають на 2-3 стадії розвитку захворювання. У дитини фіксуються такі ознаки:

 • Сверблячка в області анального отвору;
 • Плач без явних причин;
 • У калі помітні сліди крові;
 • Навколо заднього проходу є почервоніння та ущільнення;
 • Болісні відчуття під час випорожнення кишечника;
 • Збільшення та випадання вузлів, які заправляються самостійно.

На третій стадії вузлики випадають із анального отвору, і самі вже не заправляються. Якщо не проводити лікування, то ситуація лише погіршиться. На четвертій стадії спостерігається постійне випадання вузлів, що кровоточать. При цьому виникають сильні болі. Щоб не доводити до цього, потрібно стежити за станом здоров'я малюка та у разі найменших підозр звертатися до лікаря.

Як ставиться діагноз геморою у дитини

Для виявлення захворювання проводиться комплексна діагностика. Як правило, для встановлення правильного діагнозу лікар опитує батьків і оглядає маленького пацієнта. Для уточнення тяжкості перебігу захворювання призначаються такі процедури: обстеження калу, лабораторне дослідження крові, ректороманоскопія для вивчення слизової оболонки ануса, промацування заднього каналу.

Геморой у дітей: чим небезпечна відсутність лікування

Відсутність адекватного лікування геморою у дітей посилює перебіг хвороби. Це викликає такі наслідки:

 • В області заднього проходу виникає набряк та запальна реакція. Через це хворий постійно відчуває сильний біль.
 • Рясна кровотеча, наслідком якої стає зниження артеріального тиску.
 • Защемлення геморойних шишок, що може викликати відмирання розташованих поруч тканин.
 • Гнійний та запальний процес в області прямої кишки.

Щоб не доводити дитину до такого стану, потрібне професійне лікування. Якщо займатися самолікуванням, можуть бути страшні наслідки. У тому числі є ризик виникнення сепсису. Для цього слід звертатися до нашого медичного центру. Для лікування геморою у дітей ми використовуємо сучасні методики та дороге обладнання.

Як лікувати геморой у дітей?

Після ретельного обстеження та постановки діагнозу лікар призначає оптимальне лікування. Один із методів лікування в нашій клініці – видалення геморою лазером. Це безпечна та безболісна процедура, яка дозволяє позбутися недуги та повернутися до нормального способу життя. Процедура проводиться менш ніж за одну годину, при цьому пацієнт не потребує тривалого відновлення.

Почніть лікування зараз

Ваше ім'я
E-mail
Номер телефону