ПН - ПТ 8.00 - 19.00

СБ. 9.00 - 18.00

НД. Вихідний

(044) 426 92 57

ХРАП У ДИТИНИ — фото №1
21 вер

ХРАП У ДИТИНИ

Дитячий організм уві сні не лише набирається сил, а й зростає. Батьки повинні стежити, щоб сон їхнього малюка був міцним і йому нічого не заважало. Якщо дитина хропе постійно, це має бути приводом до звернення до медичного закладу.

З професійної точки зору це явище можна пояснити так: у момент відпочинку у дитини починає звужуватись просвіт неба та зменшується скорочення дихальної мускулатури. Відбувається часткове блокування повітря, що виходить, і спостерігається дитяче хропіння - ронхопатія.

Дитина хропе уві сні: причини

Цей симптом може вказувати на наявність серйозних патологій і навіть аномалій.

Розглянемо найпоширеніші фактори виникнення ронхопатії:

 1. Майже кожен малюк може хропіти уві сні під час перебігу простудних захворювань. Будь-який педіатр скаже вам, що це нормально. Як тільки дитина одужає, її здоровому сну нічого не заважатиме
 2. Зайва вага може сприяти розвитку хропіння вночі. Якщо є зайві кілограми, то треба боротися з ними. Розклад дня малюка повинен обов'язково включати гімнастику та навантаження.
 3. Закладеність носа. Як тільки ви вплинете на першопричину закладеності, ваш малюк зможе повноцінно дихати
 4. Занадто велика подушка не підходить маленькій дитині і може викликати в неї хропіння. Подбайте про те, щоб подушка була за розміром, після чого проконтролюйте подих
 5. Хропіння у дітей може бути обумовлене запальними або алергічними патологіями ЛОР-органів. За наявності схильності до таких захворювань проблеми з диханням будуть спостерігатися вже з самого раннього віку.

Дитина може запозичити це явище і у спадок. Крім цього часто діти хропуть через банальне пересихання слизових.

Чому дитина хропе: головні причини

Ми розглянули основні фактори розвитку хропіння у дитячому віці: застудні та запальні патології, зайві кілограми, неправильна організація спального місця, зокрема підбір подушки, спадковість та пересихання слизових оболонок.

Обговоримо найчастіші причини виникнення ронхопатії:

 • слабкий імунітет, на тлі якого може статися збільшення аденоїдів, що спричинить нежить. Якщо організм ослаблений, він автоматично стає вразливим до інфекцій та простудних захворювань, що призводить до хропіння у дитини.
 • відсутність фізичних навантажень та активної діяльності
 • вплив алергенів: реакція організму на подразники (цвітіння, шерсть тварин, домашній пил, хімічні засоби, харчові алергени)
 • індивідуальні властивості будови організму. Досить частою аномалією є викривлення перегородки. В даному випадку є закладеність, але немає нежитю
 • поліпи є також популярною причиною закладеності. Не варто самостійно вирішувати проблему. Важливо звернутися до лікаря

Діти дуже непередбачувані і часто причиною такого прояву, як хропіння у дитини уві сні, може стати її поведінка. Проконтролюйте, щоб ваше чадо не засовувало в ротову порожнину, і носа чужорідні предмети. Такі дії можуть перекрити проникнення повітря.

Хропіння та кашель у дитини: чим обумовлені

Такі симптоми характерні для випадків, коли є проблеми з носоглоткою.

Нічне хропіння дитини з супутнім кашлем може бути викликано цілою низкою причинних факторів, серед яких:

 • утворення в носоглотці. Сюди відносяться кісти, доброякісні та злоякісні новоутворення.
 • алергія. Індивідуальна реакція на будь-які подразники може послужити появі кашлю, хропіння та набряклості носа.
 • апное. Дана патологія дається взнаки виникненням ронхопатії і кашлю, переважно в нічний час;
 • збільшення мигдаликів. Аденоїди призводять до появи дискомфорту носоглотки
 • аномалія будови носової порожнини. Головною ознакою цього явища виступає хропіння з кашлем у новонародженого

Існує безліч причин виникнення складнощів з диханням та кашлем уві сні у дітей. Якщо всьому виною банальне ГРВІ, тоді після одужання малюк починає вільно дихати. У будь-якому випадку, діагностуванням першопричини появи хропіння повинен займатися лікар.

Сильне хропіння у дитини

Основні причини та фактори виникнення хропіння у дітей ми розібрали.

Також у медицині пов'язують появу нічного неприємного симптому з певним віком:

 • У дітей це може бути пов'язане з вузькими проходами носоглотки. Зазвичай не вимагає лікування і проходить самостійно в міру того, як малюк підростає
 • У місячному віці таке явище може виявитися внаслідок недотримання принципів догляду за носоглоткою. Це призводить до утворення своєрідних скоринок. Забезпечте дитині оптимальний рівень вологості у кімнаті
 • Якщо вашому малюку 2 роки, ймовірно, ронхопатія обумовлена ​​особливостями будови носа або простудними патологіями.
 • У 3 роки дитина може хропіти через запалення, індивідуальну непереносимість, аномалій будови організму.

У 4-5 років труднощі з диханням можуть виникнути з різних причин, починаючи невинним скупченням сухого слизу, і закінчуючи схильністю до астми. У будь-якому випадку варто відвідати сомнолога або лікаря-отоларинголога і не займатися самодіагностикою.

Хропіння при ангіні у дитини

Природа тонзиліту інфекційна. Патологію викликають стафілококи, стрептококи, гриби та ін. Місцеві симптоми ангіни зазвичай яскраво виражені. Як правило, запалення поширюється на мигдалики.

При частих загостреннях захворювання аденоїди протягом тривалого часу збільшені. Це сприяє появі характерного сопіння та сильного хропіння.

Крім усього іншого, спостерігається і затяжний кашель, тому що лімфаденоїдні тканини регулярно напружені. У результаті носові шляхи звужені, особливо у нічний час. При розслабленні тканин на момент відпочинку дихання стає проблематичним.

Перебуваючи у горизонтальному положенні при ангіні, діти хропуть. Повне розслаблення болючих волокон заважає нормальному проходженню кисню.

Як лікувати хропіння у дитини

Перед тим, як лікувати ронхопатію, слід встановити причину виникнення даного симптому.

Неважливо, що саме послужило появі хропіння, наступні поради допоможуть на якийсь час перед лікуванням полегшити дихання вашій дитині:

 1. Обов'язково провітрюйте дитячу увечері
 2. Робіть регулярно вологе прибирання
 3. Взимку можна ставити ємність із водою біля ліжка. Відмінним рішенням буде покупка зволожувача повітря
 4. Подушка, підібрана за розміром, забезпечить зручне положення під час сну та розслаблення шийно-коміркової зони.

З метою діагностики та ефективної терапії слід відвідати лікаря-лора чи сомнолога. Клініка Леомед на Подолі, в Києві має у своєму розпорядженні все необхідне сучасне обладнання для проведення успішного лікування хропіння у дітей.

Леомед виконує лікування лазером

Інноваційна методика терапії лазером отримала назву увулопалатопластика. Вона являє собою проведення оперативного втручання на небі та язичці. Для повного позбавлення від набридливого хропіння буде достатньо одного сеансу. При лікування хропіння лазером травматизація тканин зведена до мінімуму. Процедура триває не довше чверті години, що є безперечною перевагою лікування дитячого хропіння.

Госпіталізація пацієнту після втручання не потрібна. Ушкодження тканин мінімальне, що гарантує безкровну терапію. Згодом лазерного впливу в клініці Леомед ви не тільки зможете назавжди побороти дитяче хропіння, але й забезпечите своєму малюкові міцний і здоровий сон.

Висновки

Ронхопатія або по-народному, хропіння - це симптом, який може сигналізувати про наявність серйозних проблем зі здоров'ям. Не відтягуйте візит до лікаря, оскільки це може призвести до непоправних наслідків. Лікарі Леомед допоможуть встановити правильний діагноз і підібрати ефективну сучасну тактику лікування.

Почніть лікування зараз

Ваше ім'я
E-mail
Номер телефону