ПН - ПТ 8.00 - 19.00

СБ. 9.00 - 18.00

НД. Вихідний

(044) 426 92 57

ПЕРФОРАЦІЯ БАРАБАННОЇ ПЕРЕТИНКИ — фото №1
21 вер

ПЕРФОРАЦІЯ БАРАБАННОЇ ПЕРЕТИНКИ

Барабанна перетинка є плівкою, що розділяє вушні відділи. Її основною функцією є передача звуків.

При розриві цієї тонкої плівки ставиться діагноз перфорація барабанної перетинки. Цей стан супроводжується погіршенням або повною втратою слуху, а також приєднанням інфекції та запаленням.

Розрив барабанної перетинки:

Як правило, перфорація обумовлена такими причинними факторами:

 • гнійні інфекції
 • патології запального характеру
 • сильні пошкодження, спричинені різкими звуками та шумом
 • коливання тиску
 • травми барабанної перетинки

У деяких випадках практикується хірургічна перфорація, яка здійснюється хірургами з метою звільнення проходів для виходу гною та усунення сильного болю.

Перфорація барабанної перетинки: симптоми

Перфорація проявляється такими ознаками:

 • біль у вусі
 • виділення, що не мають кольору або з домішкою крові
 • ослаблення функції слуху або повна його втрата
 • сплутаність свідомості та запаморочення
 • нудота та блювання

Першими сигналами для звернення до лікаря повинні бути будь-які симптоми пошкодження барабанної перетинки. Тільки своєчасна медична допомога зможе відновити та зберегти слух.

Методи діагностування

Основною тактикою дослідження є ендоскопічна методика. Виконується обстеження кваліфікованим лікарем-отоларингологом за допомогою спеціальних інструментів. Також лікар бере матеріал для здійснення бактеріологічного аналізу.

Якщо потрібно, будуть застосовуватись допоміжні методики діагностики. Серед них розрізняють аудіометрію, стабілізацію та інші заходи.

Перфорація барабанної перетинки: лікування

У деяких ситуаціях пошкоджена перетинка сама собою відновлюється. Це трапляється природним чином. Якщо ситуація більш ускладнена, може виникнути потреба у проведенні хірургічної операції. Втручання здійснюється у разі серйозної поразки або коли процес нагноєння стає перешкодою для природного загоєння.

Маніпуляції можуть виконуватися як під місцевим, так і під загальним знеболенням. У процесі проведення операції використовують спеціальний інструмент ендоскоп.

Відновлення барабанної перетинки передбачає застосування тампона, просоченого антибактеріальними засобами, та його носіння. У період реабілітації лікар дасть необхідні рекомендації, яких потрібно дотримуватися.

Вони полягають у наступному:

 1. Забороні носового дихання та дій, які збільшують вушний тиск
 2. Виключення купання у воді, плавання, уникнення проникнення води до органів слуху
 3. Відмова від перельотів
 4. Профілактика респіраторно-вірусних та інфекційних патологій

Дотримання всіх перелічених принципів призведе до якнайшвидшого відновлення та збереження функції слуху.

Перфорація барабанної перетинки: наслідки

Цей орган відповідає за два важливі завдання:

 1. Забезпечення слуху
 2. Виключення проникнення інфекції та рідини, а також інших сторонніх тіл

Ушкодження барабанної перетинки загрожує появою таких ускладнень:

 • зниження якості слуху. Дане явище зберігатиметься до моменту загоєння перетинки
 • інфекційні процеси та захворювання. При розриві плівки патогенні мікроорганізми легко потраплять до органу. Ситуація може призвести до повної втрати слуху
 • новоутворення середнього вуха. Часто виникають кісти з відмерлих тканин

Омертвілі частинки повинні виводитися разом із сіркою назовні. Але якщо є перфорація, ці частинки можуть потрапити до середини і призвести до утворення кісти.

Заходи профілактики

Щоб не допустити виникнення запалень, варто виключити вплив різких коливань тиску та гучних звуків. Не потрібно проводити чистку вух предметами не за призначенням, оскільки це травмує вуха. Щоб виключити баротравму при перепадах тиску в авіатранспорті, рекомендується смоктати льодяники. При отиті важливо своєчасно відвідати лікаря.

Де у Києві лікують перфорацію

Медичний центр Леомед, Київ, правий берег, зарекомендував себе клінікою високого рівня. Численні позитивні відгуки свідчать, що тут працюють справжні професіонали. У клініці Леомед ви можете пройти весь шлях боротьби з проблемою, починаючи з первинної консультації Лора в Києві, і закінчуючи ефективним лікуванням і реабілітацією. Тактика терапії буде підібрана індивідуально. Яким буде лікування перфорації, залежить від рівня ураження. Сучасні методики дозволяють позбавитися проблеми швидко і без будь-яких негативних наслідків.

Досвід нашої клініки показує, що хірургічне лікування серйозних розривів барабанної перетинки дає здебільшого позитивний результат.

Почніть лікування зараз

Ваше ім'я
E-mail
Номер телефону