ПН - ПТ 8.00 - 19.00

СБ. 9.00 - 18.00

НД. Вихідний

(044) 426 92 57

ЯК ПЕРЕВІРЯЮТЬ, ЧИ Є ГЕМОРОЙ? — фото №1
21 вер

ЯК ПЕРЕВІРЯЮТЬ, ЧИ Є ГЕМОРОЙ?

Геморой – делікатне захворювання, що розвивається внаслідок варикозного розширення вен прямої кишки. Статистика захворювання невідома, оскільки хворі часто соромляться звертатися за медичною допомогою. Але за оцінками лікарів мінімум 45% дорослого населення страждають на геморой. Тому сьогодні актуальним є питання виявлення цієї хвороби. Багатьох цікавить, за якими симптомами виявляється захворювання, де знаходиться геморой і як ставиться діагноз.

Чому виникає геморой? Хто знаходиться в групі ризику:

Механізм розвитку захворювання – переростання вен прямої кишки через застій крові у малому тазі. Факторами розвитку геморою є:

 • Прийом проносних препаратів.
 • Неправильне харчування, зокрема нестача клітковини. Через незбалансоване харчування з'являються запори, які призводять до розвитку хвороби.
 • Часта їзда на велосипеді чи мотоциклі.
 • Верхова їзда.
 • Анальний секс.
 • Вагітність.
 • Сидячий образ життя. Через малу рухливість хвороба розвивається у будь-якому віці. Якщо раніше геморой вважався хворобою дорослих і навіть людей похилого віку, то сьогоднішні тенденції такі, що він часто з'являється у молодих людей.
 • Спадкова схильність (уроджена недостатність будови вен).

Тим, хто перебуває у групі ризику, рекомендується вживати профілактичні заходи з метою мінімізації ризиків виникнення недуги.

Методи профілактики

Методами профілактики є відмова від алкоголю та куріння, збалансоване харчування та активний спосіб життя. Навіть якщо сидяча робота, періодично слід вставати із-за робочого місця та робити легку зарядку. Заняття спортом, біг, прогулянки на свіжому повітрі – це допомагає. Звичайно, жоден метод профілактики не дає 100% гарантії того, що геморой не з'явиться. Але це знижує ризики.

Як дізнатися, що є проблема

Є ряд симптомів, які говорять про наявність захворювання:

 • Кров у калових масах. Кров в унітазі чи туалетному папері після дефекації – це найпоширеніший симптом. Але слід розуміти, що кровотеча під час дефекації може бути наслідком інших захворювань.
 • Відчуття незакінченої дефекації. Хворі відзначають, що навіть після випорожнення кишечника вони відчувають, що не закінчили процес, а кишечник переповнений. Пов'язано це з набуханням гемороїдальних вен.
 • Випадання гемороїдальних вузлів із прямої кишки. Випадання вузлів не завдає болю, оскільки у венах немає нервових закінчень, але викликає дискомфорт.
 • Наявність почервоніння та набухань в області заднього проходу.
 • Сверблячка в області анального отвору.

Перші ознаки геморою

Незважаючи на делікатність проблеми, необхідно звернення по медичну допомогу. Самолікування часто не дає позитивних результатів. Але можна почати правильно харчуватися (вживати більше клітковини) та пити мінімум під 2 літри води на день. Це розм'якшить випорожнення, полегшить дефекацію і як наслідок знизить внутрішній тиск. Однак через деякий час недуга знову може з'явитися. І на занедбаних стадіях він стане серйозною проблемою, яка погіршить якість життя.

Крім того, геморой можна переплутати з іншими небезпечнішими захворюваннями, тому слід звернутися до лікаря для встановлення точного діагнозу.

Діагностика

Як правило, складнощів із діагностуванням захворювання не виникає. Будь-який лікар-проктолог легко визначить це захворювання. Для цього збирається анамнез, проводиться огляд та пальцеве дослідження прямої кишки. Іноді проводяться додаткові діагностичні дослідження: ректороманоскопію або колоноскопію (введення ендоскопа в анальний отвір). Такі дослідження необхідні, щоб унеможливити рак, оскільки ректальна кровотеча – це симптом онкології кишечника.

Лікування

Лікуванням повинні займатися лікарі-проктологи. Лікування призначається на підставі проведених досліджень, стадії розвитку недуги та побажань самого хворого. Вартість лікування геморою також залежить від обраної методики.

У нашій клініці працюють досвідчені лікарі, які знають, як лікувати цю делікатну хворобу.

Використовуватися можуть різні методики лікування:

 • Ін'єкція хімічного розчину в гемороїдальний вузол;
 • Припікання;
 • Класична хірургічна операція (гемороїдектомія);
 • Лігування;
 • Видалення лазером.

Лікування геморою проходить безболісно, ​​але в період реабілітації пацієнт може відчувати дискомфорт під час дефекації. Період відновлення залежить від способу лікування та обсягів операції.

У будь-якому випадку слід розуміти, що при виявленні крові в калових масах або випаданні гемороїдального вузла потрібно відразу звертатися за медичною допомогою до нашої клініки. Лікар поставить діагноз та проконсультує щодо подальшого лікування.

Почніть лікування зараз

Ваше ім'я
E-mail
Номер телефону