ПН - ПТ 8.00 - 19.00

СБ. 9.00 - 18.00

НД. Вихідний

(044) 426 92 57

ЗАКЛАДЕННЯ НОСУ ПРИЧИНИ — фото №1
21 вер

ЗАКЛАДЕННЯ НОСУ ПРИЧИНИ

Незважаючи на те, що закладеність носа є проявом простудних захворювань, більшість населення зустрічалися у своєму житті з цією проблемою не на тлі патологій.

Складнощі з диханням іноді даються взнак наслідок впливу інших факторів. У цій статті обговоримо, як усунути закладеність носа без соплів.

Причина закладення носа у дорослих

Причини нежиті можуть бути зумовлені такими факторами:

 • алергічна реакція;
 • інфекції;
 • забруднення навколишнього середовища;
 • кашель;
 • вплив зовнішніх подразників, наприклад, тютюну;
 • надмірна кількість спецій та прянощів.

Тимчасово закладений ніс може спостерігатися при сильному холоді, або при різких температурних перепадах. Наприклад, якщо людина приходить із вулиці у тепле приміщення.

Закладеність носа: хронічні причини

Даний стан завдає серйозних проблем і може турбувати людину довгі роки.

Лікарі ЛОРи розрізняють кілька класифікацій цієї форми:

 • Гіпертрофічна. Спостерігається у разі появи посиленого поширення слизових. У цій ситуації саме ця тканина і є першопричиною закладеності. Так відбувається при надмірному зловживанні краплями від нежиті та при регулярному риніті
 • Атрофічна. Супроводжується витонченням тканин. При цьому в носі постійно пересушується слиз і виникає сильний біль. Нерідко це явище виникає у людей, які працюють на заводах з підвищеною шкідливістю

Ці стани є патологічними, але хроніка може бути обумовлена ​​не повністю пролікованими інфекціями.

Як позбутися закладеності носа: причини появи у дітей

Як закладеність носа в дітей, і риніти, які можуть проявитися з ранніх років.

Дуже важливо врахувати, що з перших місяців життя ризик появи цього симптому дуже малий, тому варто шукати інші причини:

 • діти дуже сприйнятливі до всього, що оточує. Так, пересушене повітря може згубно впливати на слиз. Через вузькість дихальних ходів може виникнути закладеність.
 • алергія може стати причиною закладеного носа у дитини
 • аденоїди. Розповсюджені на глоткових мигдаликах, розташовані на задній поверхні, згубно позначаються на органах дихання

За наявності інфекції важливо вчасно розпочати терапію. В іншому випадку слиз застоюватиметься і виникнуть ускладнення. Важливо не починати самолікування, а звернутися до компетентного лікаря-отоларинголога.

Клінічна картина

Дана ознака може проявлятися по-різному, і різновид лікування може бути підібраний лише на підставі вивчення додаткових клінічних проявів та результатів діагностики.

Нежить при закладеності

Якщо ситуація обумовлена ​​гіперсекрецією слизових, лікар підозрюватиме інфекційну патологію. При цьому причиною стану будуть віруси та бактерії.
У першому випадку колір соплів прозорий. При вплив бактеріальної флори соплі набувають зеленого відтінку, можливі частки крові.

Лікування закладеності носа може бути підібрано з різновиду збудника. При вірусної етіології, зазвичай, проводиться симптоматичне лікування, а бактеріальної інфекції важливо пропити антибактеріальні препарати. Закладеність може бути наслідком алергічних реакцій. За наявності чужорідного тіла в порожнині носа виділятиметься слиз з однієї пазухи.

Кашель

Цей симптом виникає при простудних патологіях. При поєднанні таких проявів важливо визначити різновид збудника. Слиз, що виробляється із пазух, негативно позначається на стані дихальних шляхів. Так часто трапляється, коли хворіють діти.

Нерідко погано очищений ніс призводить до того, що слиз починає поширюватися нижче і створюється благополучне середовище поширення патологічних мікроорганізмів.

Досить часто поєднання таких скарг пов'язане з хімічним опіком та впливом хімічних засобів. В даному випадку практично немає виділень, частіше присутній набряк носа у дитини та у дорослих. Періодично виникає кашель, сухість у роті та в горлі.

Біль та закладеність

Складності дихання можуть супроводжуватися хворобливістю, яка зачіпає лобову ділянку, очниці, щелепи. Цей прояв виступає яскравим симптомом гаймориту. Крім цього спостерігаються жовті і зелені виділення.

У разі ураження синусів спостерігається біль тупого характеру, яка супроводжується сильним почуттям дискомфорту. За наявності стороннього тіла може також виявлятися болючість разом із закладеністю однієї ніздрі.

Які можуть бути наслідки

Потрапляючи в ніс, кисень нагрівається та очищається. При природному диханні задіюється весь обсяг легень, а кров забезпечується великою кількістю повітря.

Якщо людина не може дихати носом, виникають різні ускладнення:

 • погане кровопостачання
 • проблеми з прикусом
 • хропіння уві сні
 • розвиток інфекційних патологій бактеріальної етіології
 • отити, синусити та інше

За відсутності належного лікування усі патології перейдуть у хронічну форму. Складнощі в диханні сприятимуть втраті нюху та смакових якостях.

Лікування закладеності носа

Будь-яка форма закладеності носа без нежиті або з соплями вимагає негайної терапії, оскільки можуть виникнути серйозні ускладнення здоров'я. Лікувальна тактика залежить від першопричини непрохідності. Іноді досить просто змінити умови, а іноді пройти серйозне лікування.

Препарати

Ліки від закладеності повинен підбирати виключно лікар у кожному окремому випадку.

Найпопулярніші та найефективніші медикаменти при важкому диханні наступні:

 • краплі для носа з судинозвужувальною дією
 • антигістамінні засоби
 • інгалятори
 • спреї для носа

Одним із найдієвіших методів боротьби є застосування небулайзера. При його використанні важливо суворо дотримуватись дозування, інакше набряклість стане ще сильнішою.

Оперативне втручання

Якщо має місце викривлення носової перегородки, поліпозні та інші новоутворення, пацієнту призначається хірургічне лікування. Сучасні маніпуляції – це ендоскопічні дії, що відрізняються малою травматичністю. За наявності викривлення виконується ринопластика, що коригує, і кістку, і хрящову тканину.

Де у Києві можна вилікувати закладеність носа

Медичний центр Леомед, що знаходиться у Києві на Подолі, застосовує інноваційні методики лікування різних захворювань ЛОР-органів. На консультації у висококваліфікованого лікаря-отоларинголога вам дадуть направлення на необхідні дослідження та розроблять ефективну індивідуальну тактику лікування закладеності. Якою саме буде терапія, консервативною чи оперативною, залежить від вашого випадку та його особливостей.

Сучасні операції з усунення причин даного явища характеризуються відмінними результатами, мінімальною травматичністю та швидким відновленням. Цінова політика клініки Леомед доступна середньостатистичного населення.

Почніть лікування зараз

Ваше ім'я
E-mail
Номер телефону