ПН - ПТ 8.00 - 19.00

СБ. 9.00 - 18.00

НД. Вихідний

(044) 426 92 57

Коли не варто відкладати візит до отоларинголога — фото №1
28 Mar

Коли не варто відкладати візит до отоларинголога

Людський організм — це складна система, яка потребує належного догляду задля підтримки хорошого стану здоров'я. Кожна проблема у будь-якій частині тіла може викликати дискомфорт та незручності. ЛОР-органи (вуха, ніс та горло) — найважливіші частини людського тіла, які часом потребують спеціалізованої медичної допомоги. Адже отоларингологічні захворювання відрізняються широкою поширеністю. Отоларинголог – це лікар, який спеціалізується на діагностиці та лікуванні захворювань, пов'язаних з вухами, носом та горлом. У цій статті ми обговоримо, коли не варто відкладати візит до отоларинголога.

Захворювання вуха

Виниклий дискомфорт або біль у вусі сильно впливають на якість життя людини. До поширених проблем вуха відносяться вушна інфекція, скупчення вушної сірки, шум у вухах та втрата слуху. Вушна інфекція може викликати біль і пропасницю, а якщо її не лікувати вчасно, вона може призвести до таких ускладнень, як втрата слуху. Скупчення вушної сірки може спричинити дискомфорт, біль у вусі і навіть втрату слуху. Втрата слуху може статися від впливу гучних звуків через гостру інфекцію, травму голови або аутоімунний розлад. Якщо ви відчуваєте якісь неприємні симптоми, пов'язані з вухами, важливо відвідати отоларинголога, щоб отримати правильний діагноз та лікування.

Захворювання носа

Основні причини захворювань — патологічний процес у носовій порожнині та придаткових пазухах, який обумовлений інфекційними захворюваннями, травмуванням, хворобами внутрішніх органів та різними пухлинами. Варто окремо виділити інфекції (вірусні, бактеріальні, грибкові) - це найпоширеніша група захворювань носа, які дуже важливо правильно пролікувати. Небезпека у тому, що симптоматика захворювань носа дуже схожа, що робить самодіагностику важким завданням. Рекомендується при перших симптомах записатися на прийом до лору в Києві.

Захворювання глотки та гортані

Проблеми з горлом можуть викликати утруднене ковтання, біль та дискомфорт. До поширених хвороб горла належать тонзиліт, фарингіт та ларингіт. Тонзиліт - це запалення мигдаликів, яке викликає біль у горлі, лихоманку та утруднене ковтання. Біль у горлі також може бути спричинений вірусною або бактеріальною інфекцією. Деякі захворювання горла можуть призвести до швидкого набряку гортані, що потенційно може спричинити напад ядухи. Якщо ви відчуваєте дискомфорт або біль у горлі, дуже важливо вчасно проконсультуватися у фахівця.

Коли необхідно негайно звернутися до отоларинголога?

Важливо відрізняти симптоми, які потребують невідкладної консультації, від тих, які можуть зачекати до запланованого візиту до отоларинголога. Якщо ви відчуваєте будь-який з наступних симптомів, варто негайно відвідати ЛОР лікаря:

 • Вушний біль;
 • Дзвін або дзижчання у вухах;
 • Раптова втрата слуху;
 • Закладеність або утруднене дихання через ніс;
 • Тиск або біль у пазухах;
 • гострий біль у горлі, утруднене ковтання;
 • Наявність сторонніх тіл у дихальних шляхах.

Методи діагностування хвороб вуха, горла та носа

 • риноскопія;
 • фарінгоскопія;
 • отоскопія;
 • ендоскопічний огляд;
 • лабораторні дослідження;
 • ультразвукове дослідження ЛОР-органів;
 • рентгенограма та комп'ютерна томографія.

Необхідність тих чи інших обстежень визначає отоларинголог після огляду пацієнта, вивчення симптомів та історії хвороби.  Звернувшись до лору у Києві в клініку «ЛеоМед», пацієнт отримує точну діагностику захворювання та науково обґрунтоване лікування з урахуванням індивідуальних потреб. Важливо приділяти першорядну увагу зверненню за професійною медичною допомогою для досягнення найкращого результату.

Почніть лікування зараз

Ваше ім'я
E-mail
Номер телефону