Назад

ПН - ПТ 8.00 - 19.00

СБ. 9.00 - 18.00

НД. Вихідний

(044) 426 92 57

ua
Проблема облисіння
Проблема облисіння

Пересадка волосся у Києві

Алопеція - патологічна втрата волосся в обсягах, що перевищують норму. За статистикою, 96% чоловіків та 79% жінок стикаються з проблемою підвищеного випадання волосся. Лікарі-трихологи клініки мають великий досвід у діагностиці та лікуванні захворювань волосся та шкіри голови. Порушення структури волосся, лупи, осередкове або повне облисіння, а також шкірні захворювання волосистої частини голови – найчастіші проблеми, з якими пацієнти звертаються до лікарів-трихологів.
 
Наші фахівці використовують у своїй практиці сучасні методи та препарати, що дозволяють у найкоротші терміни відновити здоров'я волосся. Якщо вам потрібний хороший трихолог Києва – зверніться до нашої клініки. Не чекайте, поки тривожні ознаки захворювань волосся зникнуть самі, запишіться на прийом до лікаря-трихолога.

Причини розвитку алопеції

Раніше втрата волосся асоціювалася з віковими змінами. До 35 років із проблемою втрати волосся стикається до 2/3 чоловіків. До 50 років їх кількість зростає до 85%. Сьогодні все частіше порідіння шевелюри відзначається у молоді, підлітків і навіть у дітей.

Певну роль розвитку облисіння грають:

  • функціональні порушення нервової системи;
  • ендокринні захворювання;
  • осередки хронічної інфекції – бактеріальної, вірусної чи грибкової;
  • зміни імунного статусу;
  • генетичні чинники;
  • онкологічні захворювання;
  • порушення периферичної судинної системи та судин черепа;
  • дисбаланс мікроелементів;
  • зміни реологічних характеристик крові та ін.

Крім внутрішніх причин, стан цибулини волосся впливають також зовнішні чинники:

  • прийом деяких груп лікарських засобів;
  • травми шкіри, опіки;
  • електромагнітне та електростатичне поле;
  • іонізуюче опромінення;
  • механічна дія – натяг, тиск.

Випадання волосся за чоловічим типом тісно пов'язане з активною формою тестостерону – дигідротестостерону. При підвищенні рівня ДГТ в організмі життєвий цикл волосся скорочується, він стає дедалі тоншим. Товсті стрижні пігментовані заміщаються тонкими пушковими і потім повністю випадають. Процес виснаження волосяних цибулин може займати від 1-2 до 10 років і більше.

ВИДИ АЛОПЕЦІЇ

Єдиної класифікації алопеції нині немає. Патологію найчастіше поділяють на 2 групи:

  • рубцеву;
  • нерубцеву.

Рубцева алопеція характеризується утворенням рубців на шкірі, обумовлених травмою або опіком, а також перерахованими вище ендогенними факторами. Патологічний процес починається з появи ділянок облисіння в області темряви та чола. Шкіра в цих місцях почервоніла, атрофія всіх шарів дерми.

Устя фолікулів відсутні. У центрі вогнищ іноді можна виявити одиничні довге, на перший погляд, не змінене волосся. На рубцях відсутні ознаки лущення, кірка. Патологія характеризується тривалим перебігом. В окремих випадках через 2-3 роки може виникнути тотальне рубцеве облисіння.

На ділянках з незміненим шкірним покривом волосся не має змін, але по краю непошкодженої зони воно легко видаляється. Процес розвитку рубцевої алопеції необоротний і піддається консервативному лікуванню.

Нерубцова алопеція поділяється на:

*Дифузну - найбільш часто зустрічається вид облисіння, при якому щодня випадає більше 1 тис. волосин, що знаходяться у фазі телогена (кінцева стадія), тому його ще називають телогенової алопецією.
*Андрогенетичну облисіння «за чоловічим типом» обумовлено підвищенням рівня ДГТ або генетичними аномаліями.
*Гніздову – назва визначена ознаками. На волосистій частині утворюються округлі області з чіткими межами, повністю позбавлені волосся. Імовірно, причиною патології є аутоімунні захворювання.
Специфічну, яка у свою чергу поділяється на:

  • себорейну;
  • симптоматичну;
  • вроджену;
  • травматичну;
  • вікову;
  • променеву.

Застосовувана консервативна терапія, згідно з результатами клінічних досліджень, призводить до відновлення волосся лише у 10% випадків. У 20-30% пацієнтів вона дозволяє лише уповільнити процес облисіння. Найбільш ефективним способом лікування алопеції будь-якого виду є оперативна пересадка волосся.

ХІРУРГІЧНІ МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ

В даний час Міжнародне товариство хірургії відновлення волосся (ISHRS) визнає існування всього 2 методів:

  • безшовні FUE (Follicular Unit Extraction);
  • клаптевий FUT (Follicular Unit Transplantation).

Іноді з'являється інформація про інші техніки, але, зазвичай, є маркетинговим ходом.

ЛОСКУТНИЙ МЕТОД

Шматковий або стрип-метод вважається класикою трансплантації волосся. З донорської області вирізують тонку смужку шкіри, що містить непошкоджені волосяні цибулини. Рану вшивають спеціальним швом, після загоєння якого утворюється тонкий рубець. Він повністю ховається під волоссям і практично непомітний навіть за короткої стрижки.

Потім шкірний клапоть поділяють на фрагменти, що містять фолікулярні об'єднання - графти. Їх пересаджують у область облисіння. Недоліком методу є:

  • не дуже висока приживаність;
  • травматичність;
  • косметичний дефект у вигляді шрамів;
  • больовий синдром, який може тривати до 10 діб.

Щоб уникнути відторгнення трансплантату, використовують комбінування методу із введенням препарату збагаченої тромбоцитами плазми. Оскільки шкіра на потилиці (донорська область) досить рухлива, то згодом може спостерігатися збільшення розмірів рубця, що знижує косметичний ефект.

БЕЗШОВНИЙ СПОСІБ

Безшовний спосіб лікування

Безшовний (FUE) метод вважається найсучаснішим і має все більшу популярність у пацієнтів. Цей спосіб був розроблений японським доктором Масумі Інаб в 1988 р. Він запропонував екстрагувати волосяний фолікул за допомогою голки діаметром 1 мм.

Надалі метод був модифікований хірургами-трансплантологами Вільямом Рассменом та Робертом Бернштейном (США). Вони запропонували вилучати з донорської області не поодинокі фолікули, а графти, що містять до 3 волосся з цибулею.

Перевагою методу є:

  • високий ступінь приживання волосся;
  • низький травматизм;
  • високий косметичний ефект;
  • донорської областю служить як потилиця, а матеріал береться з бороди, зі спини, кінцівок, грудей;
  • короткий відновлювальний період.

Незважаючи на простоту техніки виконання операції, FUE-метод вимагає високого професіоналізму, досвіду і навичок від трансплантолога. Фахівці Багатопрофільного медичного центру LeoMed (Київ) давно та успішно застосовують цей метод для лікування всіх видів алопеції.

Діагностика та підготовка до операції

У LeoMed є потужна матеріально-технічна база оснащена сучасним обладнанням. Пацієнту не потрібно витрачати час на пошуки лабораторії, очікування результатів обстеження. Після первинної консультації лікарі центру призначають аналізи крові:

  • загальний (клінічний);
  • на статеві інфекції;
  • на ВІЛ;
  • на австралійський антиген HSV (гепатити В, С) та HBS.

В окремих випадках може бути призначена коагулограма – аналіз на згортання крові. Після отримання результатів аналізів лікар докладно консультує пацієнта щодо правил підготовки до операції.

Рекомендується:

*Відмовитися від куріння за 2 тижні до та протягом 14 діб після операції. Ця вимога є обов'язковою!

*Виключити алкоголь за тиждень до операції.

*Припинити прийом їжі та будь-якої рідини за 6 годин до операції.

*Не приймати лікарських препаратів щонайменше за 10 днів до призначеної дати. Якщо лікування переривати не можна, пацієнт повинен повідомити про терапію лікаря і перерахувати йому назву ліків, що приймаються.

*Жінкам не робити пересадку волосся під час місячних, а також за 4 дні до початку та після закінчення циклу.

Напередодні операції пацієнт повинен вимити волосся. Заборонено використання засобів для стайлінгу.

Операція з пересадки волосся

Перед початком операції пацієнту збривають волосся з донорської зони. На волосистій частині голови це область потилиці або скронева частка. Тут волосся має необхідну густоту і менш схильні до впливу гормонів. Проводять місцеве знеболювання шкіри голови. За бажанням пацієнта може бути застосована седація.

Операція трансплантації волосся FUE-методом проводиться у кілька етапів.

Етап 1: вилучення матеріалу для пересадки

Екстракція графтів може виконуватися вручну чи механічним способом. В обох випадках використовують панч-порожнисту трубку з загостреним кінцем, якою графт як би «викручується». Панчі бувають декількох діаметрів:

  • 0,7 мм;
  • 0,9 мм;
  • 1,0 мм.

Для трансплантації волосся в тім'яну зону застосовують панч діаметром 0,9-1,0 мм, щоб отримати більшу кількість здорових волосяних фолікулів у графті.

При ручному способі екстирпації (вилучення донорського матеріалу) панч вставлений у прилад, схожий на ручку (FUE Pen). Операція досить трудомістка, тому що хірург у шаховому порядку вилучає необхідну для пересадки кількість графтів. Ручний метод використовується, якщо кількість донорського матеріалу не перевищує 1,5 тис. графтів.

При механічному способі екстирпації панч встановлюють у FUE апарат, оснащений мікротурбіною, що обертає пробійник зі швидкістю до 1000 об/хв. Його використання дозволяє збільшити кількість вилучених графтів та скоротити тривалість операції.

Цей етап вимагає від фахівця високої кваліфікації, тому що необхідно суворо дотримуватись глибини введення панча, щоб не пошкодити фолікули. Донорську область закривають стерильною пов'язкою, просоченою засобом, що прискорює епітелізацію тканин і запобігає їх інфікуванню.

Отримані графти поміщають у фізрозчин, підігрітий до +4°С. Він оберігає цибулини від пересихання. Потім графти сортують під мікроскопом визначення кількості цибулин в 1 зразку.

Етап 2: розмітка та підготовка зони імплантації

Професіоналізм фахівців медичного центру LeoMed полягає не лише у віртуозному проведенні операції, а й досягненні максимально природного та естетичного результату. Для цього розмітка першої лінії росту волосся проводиться з урахуванням вікової категорії пацієнта.

З віком тонус м'язів черепа змінюється, лінія волосся піднімається. Пацієнта просять підняти брови і наносять лінію розмітки трохи вище від краю м'язового шару. Формування передньої лінії потребує високої майстерності хірурга-трансплантолога. Для неї використовуються поодинокі цибулини, щоб створити м'який контур.

Пацієнта укладають на спину. Область трансплантації обколюють місцевими анестетиками і через 2-5 хвилин переходять до наступного етапу.

Етап 3: формування каналів, вживлення графтів

Спеціальним інструментом формують канали для пересадки імплантатів. Фахівці медичного центру LeoMed враховують:

  • фізіологічний кут нахилу розташування волосяних фолікулів у різних зонах трансплантації;
  • густоту;
  • діаметр отворів, що відповідають графтам.

Для формування каналів застосовують такі методи:

  • черезшкірний;
  • мікрофіброматології;
  • комбінацію обох способів.

Вибір методу залежить від діаметра та довжини графта. У зроблені в шаховому порядку отвори укладаються графти. Для вживлення застосовують мікропінцети та лупу. Дуже важлива швидкість імплантації, оскільки від того, як довго фолікул знаходиться поза організмом, залежить його приживання. Тому в LeoMed процедуру вживлення виконують від 2 до 4 помічників хірурга.

Перевагою пересадки волосся LeoMed є те, що вся операція проводиться амбулаторно в один день, і пацієнт може наступного дня приступити до своїх трудових обов'язків. Невеликі ранки в області вживлення волосся гояться за кілька днів, не залишаючи рубців та інших видимих дефектів. При дотриманні рекомендацій та техніки трансплантації пацієнт не має набряків, гематом, больових відчуттів.

Результат

Фахівці центру LeoMed досягли найвищого рівня приживання імплантатів – 98%, що відповідає найкращим світовим стандартам. Завдяки тому, що матеріал вилучається з області потилиці, ДГТ не впливає на стан волосяної цибулини, і шевелюра набуває природного вигляду назавжди.

Через 2-3 тижні волосинка з імплантованих фолікулів випадає і вже через 2-3 місяці після операції починають рости нові. Перші результати операції видно через 8-9 місяців, а виражений ефект відзначається до кінця першого року на передній частині голови і через 1,5 на тім'яній. Пересаджене волосся можна стригти, укладати, фарбувати. Вартість операції в LeoMed нижче, ніж у аналогічних медичних закладах за кордоном.